Utánpótláskorú Ökölvívók Olimpiája, 2013,Március 27-30, Salgótarján. 60 sportegyesület 258 versenyzővel mérlegelt be az első napon. Ebből 103-an vágtak neki serdülő korosztályban /13-14 évesek/ a négy nap küzdelmeinek. Hankó Kálmán a Szent Pál versenyzője 62kg-ban húzott kesztyűt az Utánpótlás Olimpiai cím megszerzéséért.
Kálmi a pénteki elődöntőben lépett először kötelek közé, mégpedig a kék sarokban. Ellenfele, a soproni bokszoló, erősen kezdett, így az első menet vége felé Kálmira számolni kellett. Második menettől jött a feltámadás. A "szentpálos "fiú iszonyatos pofozkodásba kezdett és végül győztesen, ellenfele pedig vérző orral hagyta el a ringet.Következett a szombati döntő.A megnyitóban először Dr Csötönyi Sándor a MÖSZ elnöke méltatta a döntőbe jutott fiatalokat, majd név szerint ringbe szólították őket és elhangzott a himnusz. Kálmán pirosban lépett szorítóba, ellenfele a debreceni Török Máté aki a súlycsoport esélyese volt. Az első menetet Kálmi fegyelmezetten oldotta meg, de a másodikban egy balhorogtól padlóra került. Újra a feltámadás.Nehéz percek következtek és kemény csata, melyben Kálmi bátran harcolt, de alulmaradt. Élete első versenyén remekül helyt állt és szerzett ezüst érmet az egyesületünk fiatal tehetsége. Szép volt Kálmi! Utánpótlás Olimpia, serdülő 62kg, II. Hankó Kálmán SZPA FC.
Köszönet Illés Kornélnak aki támogatónk és lelkes szurkolónk volt a verseny során.

Rólunk írták...

Magyar gyerekek focisikere Ausztriában 2002-es csapatunk ausztriai tornagyőzelméről szóló cikk - olvasható a Hetekben.