A szív diadala: Megvan a bronz!!!

Óriási csatában, de felülmúltuk a Gázgyár csapatát. A mérkőzés krónikájához tartozik egy kérdéses kiállítás, egy érthetetlenül megítélt gól és 90 perc hatalmas küzdelem. A csapatunk segítségére volt a szép számmal kilátogató szurkolósereg! Innen is köszönjük nekik a bíztatást!

ASR Gázgyár - Szent Pál Akadémia     2:3

A csapat összeállítása:

Laky – Lengyel, Takács, Kovács, Hollósi – Lukácsi, Pintér, Cornides K, Szabó – Cornides A, Grósz

Csere: Bőkuti (32’), Tóth (73’), Omischl (75’), Horváth (81’)

Sárga lap: Pintér (32’), Cornides A. (45’)

Piros lap: Kovács (24’)

A mérkőzés összegzése:

3. perc: Cornides Krisztián szögletére Lengyel Szabolcs érkezett, aki magabiztosan bólintott a hálóba. (0-1)

24. perc: Kovács Kornél jutott a kiállítás sorsára. Kovács a gólhelyzetben kilépő játékos elől rúgta el a labdát. A bíró úgy látta, hogy a lábát akadályozta, így felmutatta neki a piros lapot.

26. perc: Érthetetlen gól! Az ellenfél egy ártatlan szituációban fejelt kapura,, amit Laky könnyen hárított kinyújtott kezekkel. A Gázgyáriak már indultak volna vissza védekezni, amikor a partjelző kihívta magához a játékvezetőt. Gól…! Senki sem hitt a szemének, de a Szent Pál mehetett közepet kezdeni. (1-1)

42. perc: Egy lövés után Laky védett óriásit, de a kipattanó Bőgér elé került, aki megszerezte a vezetést a hazaiaknak. (2-1)

53. perc: Egy kipattanót Grósz Szilárd kezelt le és tette be egyből Szabó Dávidnak, aki egy testcsellel leültette a védőjét, majd védhetetlenül lőtt a kapuba. (2-2)

68. perc: Grósz végzett el szabadrúgást oldalról. Beadását a kapus Cornides András elé ejtette, aki megszerezte a Szentek teljesen megérdemelt és hősies győztes gólját! (3-2)

Rólunk írták...

Magyar gyerekek focisikere Ausztriában 2002-es csapatunk ausztriai tornagyőzelméről szóló cikk - olvasható a Hetekben.